Przygotowanie dwóch torb – jednej na czas porodu i drugiej na pobyt po porodzie, a także osobnej torby dla dziecka, może okazać się praktycznym rozwiązaniem.
Kompletując wyprawkę dla maluszka warto zdać sobie sprawę z tego, że kołderka jest mu zbędna, a ponadto stwarza zagrożenie dla jego życia. Maluszek w pierwszych miesiącach swojego życia nie jest na tyle ruchliwy, aby wyplątać się z kołderki, jeżeli ta przykryje jego twarz.
Organizowanie wyprawki i pakowanie szpitalnej torby jest ważnym momentem dla przyszłej mamy. To znak, że można już odliczać czas do powitania maluszka. Warto wszystko skompletować wcześniej, aby ostatnie tygodnie przed porodem upłynęły spokojnie i bezstresowo.
Laktator to urządzenie, które pozwala na zachowanie regularności w odciąganiu pokarmu. Pomoże rozkręcić laktację jak i przynieść ulgę w zastojach mleka i obrzęku piersi. Laktator jest niezwykle pomocny, jeśli mama chce zrobić zapas pokarmu na wszelki wypadek.
jest otulacz flanelowy lub tetrowy… raz użyłam bo mi się skończyły czyste prześcieradełka i było to moim odkryciem ostatnich tygodni, a że otulaczy mam „w bród” to od jakiegoś czasu głównie właśnie ich używam jako prześcieradełka.
Na niektórych oddziałach niezbędne mogą okazać się np. własne sztućce i naczynia, a gdzie indziej będą a single zapewnione. Podobnie z wyprawką dla dziecka – niektóre szpitale ją zapewnią i tym samym odciążą Cię z jej pakowania.
Pamiętajcie, by zakupów nie odkładać na ostatnią chwilę, a walizkę do szpitala mieć spakowaną na przynajmniej kilka tygodni przed planowaną datą porodu. Czasem maluch nie chce czekać i postanawia zobaczyć świat nieco wcześniej, dlatego warto by młoda mama miała pewność, że niczego nie zapomni i niczego jej w szpiyalu nie zabraknie.
skarpetki i najlepiej klapki, materiałowe domowe kapcie nie sprawdzą się w szpitalu, poza tym będę pełne szpitalnych zarazków;
Warto zajrzeć na strony internetowe szpitali, fundacji, strony o misjach lub wyszukać maleńkie domy dziecka i szkoły gdzieś na krańcach Polski. Następnie nawiązać kontakt i dopytać, co dokładnie potrzebują najmłodsi z danej placówki.
kocyk lub rożek, chociaż 10 drugi uważamy za zdecydowanie niekonieczny, ciepły kocyk + owijka, która sprawdzi się jak sama nazwa mówi do owinięcia maleństwa tak by poczuło się bezpiecznie jak w brzuchu mamy.
Kiedy macie już skompletowaną podstawową checklistę wyprawkową możecie poszaleć. Może warto kupić karuzelkę albo cellular, które pięknie ozdobią pokój maluszka, ale też będą rozwijać jego zmysły. Albo zaopatrzyć się w szumiącego misia, który pomoże w zasypianiu. A skoro już jesteśmy przy zabawkach, które spełniają jakieś funkcje, to warto mieć dla maluszka również przytulankę-szmatkę doudou, czyli coś, co można nasycić zapachem mamy i ułożyć przy dziecku, by cały czas owy zapach przy nim był i by czuło się bezpiecznie.
Ciepłym latem ubieramy dziecko letnio – najczęstszym strojem jest tak zwany rampers – jest to jakby pajacyk z krótkimi nogawkami i krótkim wyprawka dla dziecka urodzonego w kwietniu rękawem.
Poduszka klin – Motherhood. My zdecydowaliśmy się już przy Nadii na zakup takiej poduszki. Mała często się krztusiła i dużo ulewała.
Wiosenna wyprawka dla noworodka jest o tyle problematyczna, że musimy się przygotować na duże wahania temperatur. Wiosenna aura potrafi być iście zimowa, żeby za kilka dni przeobrazić się w piękną pogodę. W wiosennej wyprawce powinny się znaleźć więc i cieplejsza, i lżejsza odzież.